Podle turistů má kraj řadu nedostatků: Porovnání verzí

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání
(Založena nová stránka s textem „{{MediaBankArticle |Title=Podle turistů má kraj řadu nedostatků |Author=Ivan Blažek |Date=2007-01-18 |Source=Právo |Genre=tisk |Respondent= }} Není…“)
 
(Žádný rozdíl)

Aktuální verze z 13. 9. 2015, 05:47


Podle turistů má kraj řadu nedostatků
Author Ivan Blažek
Date 2007-01-18
Source Právo
Genre tisk
Respondent

Není se kde koupat, návštěvníci kritizuji spinu, úroveň některých sluzeb i dopravní infrastrukturu

Jak vidí turisté plzeňský region? Zadna vyhra to není. Nejsou zde podmínky pro koupani, kulturních akci je málo a nejsou valne, chybeji restaurace, kavarny i cukrarny. Navíc jsme na stiru s peci o cistotu a poradek, spatnou úroveň mají služby pro motoristy, o dopravní infrastruktuře ani nemluve.

Alespoň to vyplývá z nyní výhodnoceného průzkumu, který minule léto nechala udělat agentura CzechTourism. Setrení probíhalo po celé republice, Plzeňsko, kam je zapocitan téměř celý kraj s výjimkou Šumavy a lazenské oblasti, nedopadlo právě nejlépe. V již zminených i některých dalších sferach patří k nejhorším v republice.

Plzeňsko si v rade parametru pohorsilo i ve srovnání s rokem 2005. Tehdy byli návštěvníci spokojenější třeba s cistotou a poradkem nebo s personálem ve sluzbach cestovního ruchu.

Krok za krokem

Šumava dopadla lepe. I zde si však rada oslovených turistů stezovala na chybejici bazeny a koupaliste, nelibil se jim nedostatek obchodu, kritiku schytaly i místní zachody. Co se však týká urovne sluzeb, dopadla Šumava nejlépe v republice, zabodovala i v peci o cistotu a poradek. Proti roku 2005 se například zlepšíly služby pro cyklisty, rozsah ubytovacích a stravovacích kapacit i dostupnost regionu hromadnou dopravou, hoste ale byli méně spokojení s cenami. V kraji jsou určitě rezervy ve sluzbach i v doplnkove nabidce, v rade pripadu by se měl zlepšít přístup k návštěvníkům, řekla Pravu krajska radni pro oblast cestovního ruchu Olga Kalcikova (ODS). Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že v roce 1989 tady prakticky zadna infrastruktura pro turisty neexistovala. Na Šumavě nebyla kanálizace, chybely komunikace. Nemůžeme chtít všechno hned a myslet si, že se dotahneme třeba na jižní Čechy, podotkla Kalcikova. Některé projekty se už podařilo uskutečnit, další cekaji na realizaci. Par prikladu za všechny: vyrostl lyžařský areál v Kašperských Horách, na Špičák vede nova lanovka, u Dysiny a na Darovanskem dvore jsou spickova golfova hriste, turisté mohou navstevovat agrofarmy, připomněla Kalcikova.

Kraj podle ní začal jako první v republice se systemem dopravního znacení, které má motoristy navigovat k turistickým zajímavostem. Jsou s tím ale strasne problémy. Přesto chceme, aby třeba smerovky na národní park Šumava byly už v Plzni, dodala Kalcikova.

Bahnity problem

Postupně by se mohla zlepšít i nabidka vodnich atrakci. V Plzni se už leta uvazuje o stavbe aquaparku a radnice investuje do postupněho zlepsení kvality vody v Bolevaku - neoblibenejším městskem rybniku. jiné vodní plochy zatím mají smulu. Například Domažlice marne usiluji o dotaci na odbahnení znameho rekreačního rybnika Babylon. Letos to zkusime znovu a hned ve dvou liniich. Pozadame o dotaci na odbahnení jako takové a navíc chceme dokoncit projekt na revitalizaci celé této rekreační oblasti - pak se pokusime získat dotaci i na nej, sdělil starosta Domažlic Miroslav Mach (Sdružení pro město Domažlice). První varianta by měla stát kolem petadvaceti milionu, druha ještě o patnáct víc.