Značku Šumava má dalších osm výrobků: Porovnání verzí

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání
(Založena nová stránka s textem „{{MediaBankArticle |Title=Značku Šumava má dalších osm výrobků |Author=regionplzen.cz |Date=2007-10-13 |Source=regionplzen.cz |Genre=internet |Resp…“)
 
(Žádný rozdíl)

Aktuální verze z 13. 9. 2015, 05:48


Značku Šumava má dalších osm výrobků
Author regionplzen.cz
Date 2007-10-13
Source regionplzen.cz
Genre internet
Respondent

Dalších osm domacích šumavských vyrobku získalo marketingovou znacku Šumava - originalni produkt. Mezi nimi je například zeleznorudské pivo, tiskoviny k projektu Pohadkova Šumava, vyrobky ze sklarské hute ve Svihove, panska a damska obuv z Kolince, kovarské vyrobky ze Sušice a další.

Dalších osm domacích šumavských vyrobku získalo marketingovou znacku Šumava - originalni produkt. Mezi nimi je například zeleznorudské pivo, tiskoviny k projektu Pohadkova Šumava, vyrobky ze sklarské hute ve Svihove, panska a damska obuv z Kolince, kovarské vyrobky ze Sušice a další. Certifikatu, jež zviditelni tradiční vyrobce regionu a podpori cestovní ruch, má nyní Šumava 25. Po Beskydech je druhou oblasti s největším počtem certifikovaných domacích vyrobku. řekla to Tereza Vackova z Regionálního enviromentalního centra, které projekt zastituje. Podle vyrobcu, kteří už znacku získali, je důležitá hlavně spolecna propagace. Mnoho z nich po zapojení do projektu kontaktovali novi odberatele. „Bylo to na základě letaku a novin distribuovaných třeba do informačních center. Lakava je pro nove odberatele hlavně originalita a to, že se vyrobek odlisuje od ostatních svým puvodem,“ uvedl Daniel Rataj z Velesina, který ročně vyrobi zhruba 20 000 svicek ze vcelího vosku a jejich prodej zajistuje také prostřednictvím internetu. Stejne jako ostatní zaplatil za učást v projektu 1500 korun na dva roky. Slibenu má hlavně propagaci na společném webu. Jeho vyrobky se také objevi na letacích a ve speciálních novinach, které jsou v rámci projektu vydavany. Základním kriteriem pro udelení znacky je kvalita, originalita i puvod na území turistického regionu Šumava. Ten je vymezen oblasti od Horsovského Tyna až po český Krumlov. „Jde hlavně o remeslne vyrobky, potravinarske, žemedelské a z přírodních materiálu,“ uvedla Vackova. Aby znacku získali, musejí zájemci podepsat také cestne prohlásení, že vyrobek neškodi přírodě. Na Šumavě zatím znacku vyuziva třeba voda Petraskuv pramen z Prachaticka, Krchlebské kolace z Domažlicka, miniaturni knizecky z Vimperka, šumavska holubicka neboli tradiční vyrobek z jednoho nebo dvou kusu mekkeho dřeva, propletany niti a další. Oznacení získaly i biopotraviny, jako například ovci a kozi syry, klobasy, cerna tlacenka a masne vyrobky. Všechny vyrobky jsou oznaceny shodným logem ve forme visacek nebo nalepek. O udelení certifikatu rozhoduje komise, která zaseda čtyřikrát do roka. Z 50 procent ji tvoří sami vyrobci. Projekt je financovan z evropských peněz.