Nové vedení šumavského parku zahájilo svoji práci: Porovnání verzí

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání
(Založena nová stránka s textem „{{MediaBankArticle |Title=Nové vedení šumavského parku zahájilo svoji práci |Author=Václav Janouš |Date=2004-04-06 |Source=Mladá fronta Dnes |Genr…“)
 
(Žádný rozdíl)

Aktuální verze z 13. 9. 2015, 05:24


Nové vedení šumavského parku zahájilo svoji práci
Author Václav Janouš
Date 2004-04-06
Source Mladá fronta Dnes
Genre tisk
Respondent

Vimperk – Včera začal první pracovní týden nové Správy Národního parku Šumava ve Vimperku. Třebaže vedení parku v čele s ředitelem Aloisem Pavlíčkem zcela změnilo svou organizaci, počet zaměstnanců ve vedení zůstal stejný.

Místo tří náměstků, které měl bývalý ředitel Ivan Žlábek a kteří zároveň vedli jednotlivé sekce, má nyní Pavlíčko pět vedoucích útvarů. Pouze dva z nich jsou ale zcela novými lidmi, kteří v parku dosud nepracovali. Ve vedení znovu sedí i lidé, kteří prosazovali s bývalým ředitelem kácení stromů napadených kůrovcem v prvních zónách parku.

Vedení parku tvrdí, že změnou své organizace se zjednoduší a zefektivní řízení. Místo tří bývalých náměstků správy lesů, ekonomiky a ochrany přírody nastupují do funkce vedoucí státní správy, péče o národní park, vnějších vztahů a vnitřních vztahů. Nově také mluvčí parku Josef Chýle bude zároveň i vedoucím kanceláře ředitele, což bývalý mluvčí Zdeněk Kantořík, který na svou funkci rezignoval, protože by se prý neztotožnil s novou koncepcí parku, nedělal.

„V čele sekce státní správy je Jaroslava Martanová, sekci péče o národní park řídí Jiří Mánek, sekci vnějších vztahů Vladimír Silovský a do čela sekce vnitřní správy byl jmenován Tomáš Voráček,“ řekl nový mluvčí Josef Chýle.

Bývalý ředitel Žlábek, který oproti novému managementu tvrdil, že kácet stromy napadené kůrovcem v chráněných prvních zónách parku je potřeba, měl tři náměstky starající se i o chod tří útvarů a dalších šest samostatných vedoucích útvarů.

„Zavedením nové organizační struktury chceme nejen zkvalitnit fungování parku, ale také zlepšit vztahy k veřejnosti a výkon jednotlivých činností s ohledem na současné trendy v ochraně přírody,“ uvedl ředitel Pavlíčko, který prosazuje novou koncepci ministerstva životního prostředí, jež dává za pravdu nevládním organizacím, že kácet stromy v prvních zónách parku je nesmysl.

V nejužším pětičlenném vedení parku znovu sedí lidé, kteří radili, jak pečovat o park, už bývalému řediteli. Novými lidmi je pouze vedoucí vnitřní správy Tomáš Voráček a mluvčí Chýle.

„Vedení parku rozhodně nezeštíhlilo. Ve výběrových řízeních někteří svou funkci obhájili, jiné nahradili třeba pracovníci parku, kteří až dosud ve vedení nebyli. Třeba Jiří Mánek, který byl zaměstnancem a nyní vede péči o národní park,“ řekla mluvčí ministerstva životního prostředí Karolína Šůlová.