S dopisem ing. I. Žlábka (12/97) musím souhlasit: Porovnání verzí

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání
(Založena nová stránka s textem „{{MediaBankArticle |Title=S dopisem ing. I. Žlábka (12/97) musím souhlasit |Author=Zdeněk Uher |Date=1997-04-10 |Source=Reflex |Genre=tisk |Respondent=…“)
 
(Žádný rozdíl)

Aktuální verze z 13. 9. 2015, 05:35


S dopisem ing. I. Žlábka (12/97) musím souhlasit
Author Zdeněk Uher
Date 1997-04-10
Source Reflex
Genre tisk
Respondent

S dopisem ing. I. Žlábka (12/97) musím souhlasit, protože mě vzal za srdce. Šumavu skutečně nelze zachránit jinak nežli – cit.: „Nastolením samoregulačních funkcí na co největší ploše národního parku a v čase co nejkratším…“ Tyto snahy se ing. Žlábkoví díky jeho erudici a vynaloženému úsilí celého jeho týmu včetně členů rodiny zdárně vedou! Šumava již bude vskutku brzy zbavena zbytečného monokulturního lesního porostu celoplošným vykácením a prodáním řeziva do sousedního Německa (viz pořady Nedej se v ČT 1), aby na jejích holinách mohly být konečně nastoleny všechny samoregulační funkce ing. Žlábkem proklamované. Je děsivé, že osm roků po pádu komunismu u nás ještě může existovat relikvie podniku, kde se menšinoví ochranáři spolčili s vojenskými lesáky, když zjistili, že jejich profit z prodané dřevní hmoty za marky bude větší než mzda za úsilí a činnost pro skutečnou ochranu přírody.

Je charakteristické, že ing. Žlábek začal své těžení Šumavy za mohutné mediální kampaně pod heslem „Záchrana Šumavy před kůrovcem i za cenu použití helikoptéry“ (Prachatický deník), a dnes hlásá, že – cit. – „likvidace kůrovce – to je snad pouze úkol pro senzacechtivé novináře„. Tragické pro přírodu i pro její obyvatele je, že takovéto přístupy dnes obhajuje po bývalém ministrovi životního prostředí Bendovi po něm zbylý náměstek Šulc, který je, pokud jde o Šumavu, úplně mimo mísu. Mám korespondenci s ním a vím, o čem mluvím.