Článek hrubě poškodil vedení národního parku: Porovnání verzí

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání
(Založena nová stránka s textem „{{MediaBankArticle |Title=Článek hrubě poškodil vedení národního parku |Author=Jan Hefler |Date=1997-02-24 |Source=Klatovský deník |Genre=tisk |Re…“)
 
(Žádný rozdíl)

Aktuální verze z 13. 9. 2015, 05:35


Článek hrubě poškodil vedení národního parku
Author Jan Hefler
Date 1997-02-24
Source Klatovský deník
Genre tisk
Respondent

Článek uveřejněný v tomto listě 14. února pod titulkem V Národním parku Šumava panuje ruská lest hrubě poškozuje stávající vedení NP Šumava. Je nespravedlivý a jeho název přišel podle mého názoru pozdě o několik let, měl být napsán jiným v roce 1993. Ruská lest panovala v NP Šumava od jeho vzniku do doby, než se stal jeho ředitelem ing. Ivan Žlábek.

Od doby, co jsem byl vyhozen „odborníky“ ze svého zaměstnání vedoucího útvaru investiční výstavby ZčSL v Plzni, sleduji pečlivě „transformaci“ lesního hospodářství. Pan ing. Kaňák má zcela jistě mnoho pravdy v podružných záležitostech, avšak v hlavních zásadách obnovy lesa nemá pravdu, některé jeho názory působí přímo komicky. Tedy k věci:

1. Ať se pan ing. Kaňák vyjádří, jak by postupoval v případě, že by les v uvedených lokalitách osobně vlastnil. Zda by též nechal dřevo v porostech, které by tam bylo řadu let, to si netroufám odhadnout.

2. Podle jeho názoru, o evoluci lesa v civilizovaném světě, by v současné době bylo v Krušných horách a i jinde (Krkonoše, Beskydy, Jeseníky atd.) tisíce hektarů nepřístupných ploch, kde by se nacházelo nezpracované dřevo.

3. Uvedené plochy by tedy nebyly zalesněné, tudíž pan ing. Kaňák zcela neuvažuje o vodohospodářské funkci lesů.

Dále nebudu tuto věc rozebírat, neboť vše již bylo napsáno. Zmíněný článek byl a je plivnutím do tváře lesníkům. Pokud budete mít zájem, mám doma dostatek materiálů o tom, jak je nutno v současné době les obnovovat a chránit. Současné vedení NP Šumava nejsou zločinci.