Šumavský park obnovil dopravu pro občany s horší pohyblivostí

Z sumava-corpus
Verze z 13. 9. 2015, 05:21, kterou vytvořil Admin (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka s textem „{{MediaBankArticle |Title=Šumavský park obnovil dopravu pro občany s horší pohyblivostí |Author=Aleš Pešta |Date=2000-09-05 |Source=Právo |Genre=t…“)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání


Šumavský park obnovil dopravu pro občany s horší pohyblivostí
Author Aleš Pešta
Date 2000-09-05
Source Právo
Genre tisk
Respondent

Se začátkem školního roku se do Národního parku Šumava vrací projekt nazvaný „Dostupná Šumava pro občany se sníženou mobilitou.“Projekt znovu rozšiřuje již pátý rok realizovanou ekologickou dopravu po národním parku.

„Každé úterý a čtvrtek v září a říjnu bude od železničního nádraží v Sušici v 8.00 hodin vyjíždět zájezdový autobus s průvodcem, přičemž podmínkou je účast nejméně patnácti osob. Jízdenka stojí 160 korun a návrat do Sušice je v 17.05 hodin,“informoval v pondělí Právo mluvčí šumavského parku Zdeněk Kantořík s tím, že trasa vede mj. přes Kašperské Hory, Jezerní slať, Kvildu, Chalupskou slať, Knížecí Pláně, Modravu, Tříjezerní slať a Rokytu. Provozovatelem projektu určeného pro občany s horší pohyblivostí je ČSAD Sušice, která rovněž po celých pět let zajišťuje i ekologickou dopravu na území parku. „Zelené autobusy jezdící na bionaftu se sníženým obsahem škodlivin v letošním létě denně přepravily v průměru 800 osob, což v praxi znamená, že každý den nahradily zhruba dvě stovky automobilů,“konstatoval Kantořík. Současně zdůraznil, že zároveň s koncem prázdnin dochází ke změnám v provozu ekologických linek, z nichž většina v neděli skončila. Pouze spoje ze Špičáku na Kvildu, stejně jako oblíbený autobus z Horské Kvildy na hraniční přechod s Bavorskem na Bučině, kde je možné napojení na podobnou dopravu v Bavorském lese, budou v provozu ještě do konce září. Jízdné v zelených autobusech je dotované správou parku a okresními úřady v Klatovech a Prachaticích, a proto cestující platí zhruba šedesát procent skutečných nákladů. Samotný šumavský park ekologickou dopravu v loňském roce dotoval částkou 407 000 korun.