Přijetí zákona o Národním parku Šumava je odloženo

Z sumava-corpus
Verze z 13. 9. 2015, 05:26, kterou vytvořil Admin (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka s textem „{{MediaBankArticle |Title=Přijetí zákona o Národním parku Šumava je odloženo |Author=Věra Štechrová, Milada Richterová |Date=2002-01-30 |Source=…“)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání


Přijetí zákona o Národním parku Šumava je odloženo
Author Věra Štechrová, Milada Richterová
Date 2002-01-30
Source ČRo
Genre rozhlas
Respondent Miroslav Beneš, Miloš Kužvart

Radiožurnál, Ozvěny dne

Věra Štechrová, moderátorka

Přijetí zákona o Národním parku Šumava je znovu odloženo. Poslanec ODS Miroslav Beneš totiž dnes ve sněmovně prosadil vrácení návrhu k novému projednání sněmovnímu výboru. Pro vrácení předlohy hlasovalo 61 pravicových poslanců ze 116 přítomných zákonodárců. Jednání sledovala naše parlamentní zpravodajka Milada Richterová.

Milada Richterová, redaktor

Beneš chtěl odklad přijetí zákona především proto, že podle něj ministr životního prostředí Miloš Kužvart blamuje starosty šumavských obcí, a to ve věci příslibu státní úhrady oprávněným občanům za ušlý zisk, který by jim ze zákona o Národním parku Šumava vznikl.

Miroslav Beneš, poslanec ODS

A vzhledem k tomu, že se jedná o odhadované náklady ve výši jednotek miliard korun, tak samozřejmě by bylo velmi nezodpovědné takovýto zákon schválit.

Milada Richterová, redaktor

Kužvart ale Benešův důvod k vrácení předlohy odmítá jako nepravdivý. Pro Radiožurnál ministr zdůraznil, že pravicí prosazený odklad přijetí zákona potvrzuje jeho obavy, že někomu jde o to, rozparcelovat Šumavu a vytunelovat místní národní park.

Miloš Kužvart, ministr životního prostředí České republiky /ČSSD/

Je velmi podivné, že v situaci, kdy již řadu měsíců je shoda mezi správou šumavského národního parku a obcemi, neustále nám háží určití lidé klacky pod nohy, ti, kteří si nepřejí, aby zákon byl přijat.

Milada Richterová, redaktor

Starostové šumavských obcí nepřijetí zákona litují, nepovažují to ale za tragédii, protože je dosavadní diskuse o jejich problémech naučily hledat i v rámci současné vyhlášky řešení sporů v oblasti národního parku.