Šumavský park rozjíždí spolupráci s ubytovateli

Z sumava-corpus
Verze z 13. 9. 2015, 05:32, kterou vytvořil Admin (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka s textem „{{MediaBankArticle |Title=Šumavský park rozjíždí spolupráci s ubytovateli |Author=Tomáš Přibyl |Date=2008-01-17 |Source=prachatickonews.cz |Genre…“)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání


Šumavský park rozjíždí spolupráci s ubytovateli
Author Tomáš Přibyl
Date 2008-01-17
Source prachatickonews.cz
Genre internet
Respondent

Šumava – Správa šumavského národního parku rozjíždí projekt nazvaný Partner národního parku. Jde v něm o spolupráci správy parku a ubytovatelů v oblasti informování návštěvníků a propagace hotelů a penzionů. Ubytovatelé v něm budou fungovat do jisté míry jako informační centra parku a park je za to bude propagovat na internetu a ve svých materiálech.

Text: Tomáš Přibyl

Projekt Partner národního parku je podobný projektu, který funguje v Bavorském lese. Ubytovatelé v parku se mohou přihlásit do sítě partnerů, která je rozdělená na hotely, penziony, apartmány a selské dvory.

Do projektu už se přihlásilo na třicet ubytovatelů, ze kterých správa parku vybere partnery – hlásit se mohou i další. Spolupráce s parkem pak bude zhuštěně řečeno fungovat na principu informace za propagaci. „Ubytovatelé poskytují informace o přírodě, službách, akcích, prodávají vstupenky nebo jízdenky a tak dále. Naopak správa parku tyto ubytovatele propaguje ve svých materiálech jako ubytovatele s prověřenou úrovní služeb a s šetrným přístupem k životnímu prostředí,“ řekl mluvčí správy Radovan Holub.

Partneři dostanou od parku materiály a absolvují dvakrát ročně školení, aby mohli poskytovat informace o přírodě národního parku. Správa seznam partnerů uveřejní na svých internetových stránkách a také ve zvláštním katalogu. Partneři budou mít také jednotné označení.

Od ubytovatelů chce správa parku, aby se také chovali šetrně k životnímu prostředí. „Jde o to motivovat provozovatele ubytovacích zařízení, aby svým provozem nepoškozovali své okolí, které je předmětem zájmu jejich hostů. Ubytovací zařízení by mělo být šetrné k životnímu prostředí a okolní krajině. Využívat obnovitelné zdroje energie, třídit odpady, nenarušovat krajinný ráz a tak dále,“ vysvětil David Poláček, který je na správě šumavského parku kontaktní osobou pro ubytovatele.

Osmdesát procent nákladů na projekt by měla uhradit dotace z evropských fondů. Část zaplatí ubytovatelé formou členského poplatku, který ještě nebyl stanoven a část zaplatí se svého rozpočtu Správa Národního parku a CHKO Šumava. „Správa si od projektu slibuje zkrácení cesty informací mezi parkem a návštěvníkem Šumavy a zvýšení standardu poskytovaných ubytovacích služeb na území národního parku,“ dodal Radovan Holub.