Bikeři testovali na šumavském Špičáku novou trať

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání


Bikeři testovali na šumavském Špičáku novou trať
Author regiony24.cz
Date 2009-06-14
Source regiony24.cz
Genre internet
Respondent

Tři stovky mladých mužů a žen přijely v sobotu na šumavský Špičák zahájit letní cyklistickou sezónu v bikeparku a vyzkoušet si zcela novou freeridovou trať, která vede částečně po lyžařských sjezdovkách i lesem.

„V našem areálu jsou postaveny tři freeridové trati, bohužel v provozu jsou jen dvě. Tu úplně první s názvem Forest Virgin, kterou považujeme za nejlepší, nemůžeme provozovat, protože to zakázali ochranáři,“ řekl Vladimír Kasík, provozovatel sportovního areálu. Starší trať Black Friday je nejdelší a měří 2300 metrů, nově otevřená trať Struggle je dlouhá 1100 metrů a je náročnější, plná nebezpečných úseků a překážek. Na tratích čekají na bikery vedle náročných sjezdů i různé skoky, přejezdy přes lávky, mosty i další uměle vytvořené a přírodní překážky. Ve spodní části areálu je také Jump park určený milovníkům skoků a tréninkový park pro nejmenší bikery.

Na vrchol Špičáku do nadmořské výšky 1202 metrů vyveze bikery čtyřsedačková lanovka, která je v provozu od 13. června a jezdit bude denně. Méně zkušení bikeři si mohou na Špičáku najmout i instruktora nebo vypůjčit speciální kolo pro sjezdy. „Nová trasa je docela dobrá, i když v některých úsecích je třeba víc špalat při rozjezdu na některé skoky,“ zhodnotil trať Struggle Filip Jansa z Plzně. I když se bikeři řítí ze sjezdovky lesem mezi stromy a přeskakují překážky, záchranáři s nimi většinou nemají moc práce. Všichni jezdci mají helmy, chrániče holení i rukou a mnozí nosí i chrániče zad jako motorkáři. V sobotu ošetřila na Špičáku Horská služba pouze jednoho mladíka, který si rozsekl ret. V zimě vyjíždějí záchranáři na sjezdovky i k deseti zraněným lyžařům za den.