Na Šumavě vyrostou nové stromy díky zákazníkům Vodafonu

Z sumava-corpus
Verze z 13. 9. 2015, 06:44, kterou vytvořil Admin (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka s textem „{{MediaBankArticle |Title=Na Šumavě vyrostou nové stromy díky zákazníkům Vodafonu |Author=Jana Zvettlerová |Date=2009-10-02 |Source=TZ NPŠ |Genre=…“)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání


Na Šumavě vyrostou nové stromy díky zákazníkům Vodafonu
Author Jana Zvettlerová
Date 2009-10-02
Source TZ NPŠ
Genre tisk
Respondent

Za každého uživatele, který prostřednictvím služby Po svém spravují svůj účet přes web nebo mobil, vysadí společnost Vodafone v Národním parku Šumava strom.

Od října letošního roku začne společnost Vodafone vysazovat za nové zákazníky v NP Šumava a Chráněné krajinné oblasti Beskydy stromy. I když se společnost zavázala k výsadbě minimálně 20 000 stromků, věří, že ekologicky smýšlejících zákazníků bude více. Kromě ušetřeného času a peněz, vnímají zákazníci služby Po svém jako významný rys i šetrnost internetové samoobsluhy k životnímu prostředí. „Chceme ještě více upozornit na ekologický aspekt této služby,“ řekl Přemysl Filip, Senior manažer společenské odpovědnosti Vodafone.

Nově sázené stromky budou pocházet z místního genofondu a poslouží k zalesnění oblastí poblíž Javořího potoka nebo Jezera Laka, které byly postiženy nedávnými živelnými událostmi. Již nyní je připraveno přes 4 tisíce kusů obalovaných sazenic buku, javoru a jedle. Společnost Vodafone společně s pracovníky Správy NP a CHKO Šumava budou nově osázená místa označovat názvem projektu a dalšími informacemi o něm. „Myšlenka projektu je jednoduchá – lidé místo tištěných faktur, kdy spotřebují papír a tím i stromy, které jsou na jeho výrobu potřeba, použijí elektronickou formu, která je rychlejší a ekologičtější,“ dodává Přemysl Filip, Senior manažer společenské odpovědnosti Vodafone.

„Správa NP a CHKO Šumava vítá podobné iniciativy, které vedou jak ke zlepšení stavu lesů na Šumavě, tak k rozšiřování počtu milovníků těchto krásných českých hor a příznivců myšlenky národního parku,“ řekl ředitel Správy NP a CHKO Šumava František Krejčí.

Jana Zvettlerová, tisková referentka, Správa NP a CHKO Šumava