Obyvatelé Šumavy mají možnost získat informace o úsporách energie v nových poradenských místech

Z sumava-corpus
Verze z 13. 9. 2015, 05:37, kterou vytvořil Admin (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka s textem „{{MediaBankArticle |Title=Obyvatelé Šumavy mají možnost získat informace o úsporách energie v nových poradenských místech |Author=Jana Zvettlerov…“)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání


Obyvatelé Šumavy mají možnost získat informace o úsporách energie v nových poradenských místech
Author Jana Zvettlerová
Date 2010-02-16
Source TZ NPŠ
Genre tisk
Respondent

Zelená úsporám je program Ministerstva životního prostředí, jehož prostřednictvím si mohou zájemci zajistit realizaci takových opatření, která povedou k úsporám energie a využití obnovitelných zdrojů energie v rodinných a bytových domech.

Správa NP a CHKO Šumava umožní zájemcům o podporu z programu Zelená úsporám využít služeb dvou nových poradenských míst ve svých budovách. První z nich zahájilo svoji činnost 15.2. 2010 v Kašperských Horách, v Sušické ul. č. 268, druhé pak bude zájemcům k dispozici od 3.3. 2010 v ulici 1. máje 260 ve Vimperku. Žadatelé zde získají nejen informace o přílohách žádosti a rozsahu projektové dokumentace, ale v nabídce jsou také kontroly žádostí a oprava jejich nedostatků, komunikace s krajskými pracovišti SFŽP v souvislosti s příjmem žádostí a podobně.

Zájemci o informace týkající se programu Zelená úsporám se mohou obrátit během konzultačních hodin, a to ve dnech pondělí a středa, od 15.00 do 18.00 hod., přímo na tyto konzultanty:

RNDr. Václav Braun, SFŽP, tel. 728 261 126, e-mail: vach.braun@seznam.cz

Pavla Kolářová, Bc., EGF, tel. 731 530 356, e-mail: pavla.kolarova@npsumava.cz

„Veřejnosti poskytneme odborné informace o podporách v oblasti projekční, ekonomické a materiálově-výrobkové, které se k tomuto programu vztahují. Jedná se zejména o konzultační činnost, kontrolu žádostí a opravy jejich nedostatků. Dále pak o komunikaci s Krajskými pracovišti SFŽP,“ upřesnila činnost poradenských míst Pavla Kolářová.

O programu Zelená úsporám se uskuteční začátkem března pro veřejnost i pro dodavatele dva semináře. Obecné informace o programu lze získat na adrese http://www.zelenausporam.cz

„Koncem května letošního roku bude činnost poradenských míst vyhodnocena SFŽP a v případě zájmu bude nabídka rozšířena o příjem žádostí,“ dodala Jana Slonková, vedoucí oddělení řízení projektů Správy NP a CHKO Šumava.