Zájem o šumavský národní park spojil bývalé politické konkurenty

Z sumava-corpus
Verze z 13. 9. 2015, 06:28, kterou vytvořil Admin (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka s textem „{{MediaBankArticle |Title=Zájem o šumavský národní park spojil bývalé politické konkurenty |Author=Karel Havlík |Date=2001-04-20 |Source=Právo |G…“)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání


Zájem o šumavský národní park spojil bývalé politické konkurenty
Author Karel Havlík
Date 2001-04-20
Source Právo
Genre tisk
Respondent

Loňští nezávislí kandidáti do Senátu za Domažlicko a Klatovsko, plzeňský podnikatel Jaroslav Komora, který se dostal do druhého kola voleb, a klatovský podnikatel Tomislav Vodička, společně usilují o zavedení veřejné kontroly nad těžbou dřeva v šumavském národním parku.

„Oba jsme se již v předvolební kampani zajímali o problematiku národního parku. Přestože jsme bývali politickými rivaly, nyní jsme se dohodli na společné spolupráci v kontrolní komisi, kde budou také zástupci vedení parku a Hnutí Duha,“ konstatoval Komora, který před časem reagoval na stížnosti některých obyvatel Šumavy a ekologických iniciativ na těžební aktivity. „K mému podnětu se vyjádřil ředitel Správy parku Ivan Žlábek a souhlasil s ustavením veřejného dohledu, protože nemá co skrývat,“ dodal Komora s tím, že mu záleží na tom, aby lidé byli o hospodaření parku objektivně informováni. Členové komise mají mít přehled o letošních plánovaných těžbách dřeva, chtějí se přesvědčit o opodstatněnosti zásahů v lesích, o kvalitě dřeva aj. „V komisi budou proto zasedat odborníci na lesní hospodářství, ochránci přírody spolu se zástupci laické veřejnosti,“ upřesnil plzeňský podnikatel, který zůstává v přetrvávajícím sporu mezi ekology a vedením parku nestranným pozorovatelem. Dvanácti- až osmnáctičlenná komise by mohla být utvořena do konce dubna. Komora předala řediteli Žlábkovi zásady s detailními pokyny, kterými se má řídit veřejná kontrola. Z každého kontrolního výjezdu bude pořízen zápis a členové komise dostanou právo všechno dokumentovat. Po poslední kontrole vydá komise podrobnou zprávu a seznámí veřejnost s výsledky. Letos se má vyjet na těžební místa v šumavském národním parku maximálně desetkrát.