Úspěšné tendry v Národním parku Šumava opět startují

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání


Úspěšné tendry v Národním parku Šumava opět startují
Author TZ NPŠ
Date 2010-04-01
Source TZ NPŠ
Genre tisk
Respondent

Správa Národního parku Šumava pokračuje v trendu transparentního zadávacího řízení na lesnické činnosti systémem minitendrů, a to pro rok 2010 a 2011.

Po uzavření rámcových smluv v minulém týdnu provedla Správa NP a CHKO Šumava informační školení nových dodavatelů v rámcových smlouvách, kteří budou zajišťovat lesnické činnosti do konce roku 2011 prostřednictvím minitendrů.

„Školení se z celkového počtu 210 smluvních dodavatelů, kteří mají uzavřeny rámcové smlouvy, zúčastnilo zhruba 120 živnostníků a firem. Téměř zcela zaplněné kino ve Vimperku připomínalo spíše premiéru úspěšného českého filmu, než zahájení sezóny lesnických prací na Šumavě. Oproti účasti a atmosféře při představení pilotního projektu zadávání veřejných zakázek v roce 2009, je to výrazný posun v zájmu dodavatelů,“ říká náměstek ředitele Tomáš Fait, který dodavatele školením provázel spolu se svým realizačním týmem.

„Je vidět, že systém minitendrů v zásahovém území národního parku prošel takříkajíc ohněm v roce 2009. Dodavatelé ocenili nejen systémová opatření v úpravě procesů, která mají pomoci ke zvládnutí očekávané gradace lýkožrouta smrkového, ale zejména skutečnost, že zadávací podmínky jsou nastaveny tak, aby příležitost získat zakázku v minitendru nebyla upřena drobným a středním podnikatelům,“ dodává Tomáš Fait.

Během prosince 2009 byl proveden sběr připomínek a námětů ke zdokonalení Informačního systému LesIS, které byly důkladně analyzovány a spolu s dalšími opatřeními byly promítnuty do obchodních podmínek vyhlášeného zadávacího řízení. Hodnotící komise jmenovaná vládou České republiky, na jednání 3.března 2010, doporučila Správě NP a CHKO Šumava k uzavření celkem 210 rámcových smluv. V nejkratším možném termínu byly tyto rámcové smlouvy připraveny, minulý týden podepsány ředitelem Správy NP a CHKO Šumava a rozeslány dodavatelům.

„Tento výsledek je také ukázkou profesionální právní pomoci týmu, který od začátku prosince se Správou na celém projektu spolupracuje. Opatření, která byla intenzivně připravována, jsou také zaměřena na systémové změny uvnitř organizace a využívána budou i kalamitním štábem. Jedním z nich je například vizualizace konkrétních nálezů kůrovcově aktivních stromů pořízená prostřednictvím mobilních přístrojů G1, jejich přenesení na centrální server a následné zobrazení v digitálním mapovém podkladu. Také ostatní opatření zásadně zefektivní řízení lesního provozu v letošním roce,“ konstatuje ředitel Správy NP a CHKO Šumava František Krejčí.