Šéf parku je kvůli Neumannové bez prémií

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání


Šéf parku je kvůli Neumannové bez prémií
Author Pavel Baroch
Date 2007-01-05
Source aktualne.cz
Genre internet
Respondent

Olympijska vitezka nezahali

Praha/Vimperk - ředitel šumavského parku Alois Pavlíčko povolil trenovat Neumannové v místech, kam se v zimě nesmí. přijde kvůli tomu o odmeny.

Podle ministerstva životního prostředí se Pavlíčko dopustil chyby tím, že Katerine Neumannové ustne udelil výjimku z rozhodnutí šumavského národního parku a pustil ji mezi Vanocemi a Silvestrem na cestu, kam se smí pouze od července do poloviny října.

„Osobni pochybení Aloise Pavlíčka vyresil náměstek ministra František Pojer finančním postihem v pohyblive slozce platu ředitele,“ řekla Jarmila Krebsova, vedoucí tiskového oddelení ministerstva.

Pavlíčko svým rozhodnutím podle ministerstva nepostupoval nežakonné, i když zákon porusen byl. Na cestu nedaleko Modravy, kde zlata olympijska medailistka trenovala, totiž vjela i auta.

„V tomto případě už také bylo zahajeno správní řízení o udelení pokuty,“ řekla Krebsova.

Jinde není snih

O tom, že Pavlíčko bude financne potrestan, protože Neumannové, jejimu trenerovi Stanislavu Fruhaufovi a dalším lyžařum povolil trenovat na šumavské cestě, informoval jako první Blesk. Alois Pavlíčko, ředitel Národního parku Šumava ředitel parku Alois Pavlíčko

Vedení parku povolilo Fruhaufovi trenovat běžkaře na stezce mezi Březníkem a Pytlackým rohem, protože v bezne pouzivaných stopach není dlouhodobe sníh.

Neumannova podle české televize slibila řediteli parku Pavlíčkovi, že mu snizení platu vynahradi. celý případ oznacila za absurdni. tvrdí, že přírodu nepoškodila.

Podle ekologickeho Hnutí Duha ovšem Neumannova trenovala v místech, kde žije vzácny tetřev hlusec. Stopy ve sněhu navíc mohly prilakat další běžkaře. Spatna cedulka u stezky

Podle ministerstva bylo jednoznacnou chybou vedení parku, že u cesty, kde trenovala Neumannova se svým trenerem Stanislavem Fruhaufem a dalšími lyžaři, není jasne vyznaceno, kdy je místo přístupne veřejnosti.

„Piktogram - preskrtnuty lyžař, který na cestě je umisten, informuje, že nejde o lyžařskou trasu. Nelze ale jednoznacne konstatovat, že to znamená omezení vstupu pro lyžaře,“ řekla Jarmila Krebsová z ministerstva životního prostředí.

Dodala, že tento problém už byl s parkem projednan a vyresen.

Park: není to zakázáne pásmo

Mluvci parku Radovan Holub uvedl, že asfaltova cesta, kde Neumannova trenovala, je takzvanou zazitkovou stezkou. Je urcena pro turisty, kteří chtějí vidět samovolnou obnovu šumavského lesa. Národní park Šumava

„Inkriminovana cesta není v celé delce součásti nejcennější první zóny parku, nejde tedy o zakázáne území,“ uvedl Holub.

Dodal, že kvůli nejasnostem při vyuzivani turistických cest a zazitkových stezek pripravi park po dohodě se šumavskými obcemi jednotna pravidla. Ta stanovi také to, kdy se budou moci cesty využívat.

„Návštěvníci šumavy budou mít díky tomuto systému jasno, jak a kdy mohou kterou lokalitu šumavy navštívit,“ vysvětlil Holub.