„Šumavská divočina“ – expozice NPŠ je součástí výstavy Wild Wonders of Europe

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání


„Šumavská divočina“ – expozice NPŠ je součástí výstavy Wild Wonders of Europe
Author Jana Zvettlerová
Date 2010-06-30
Source TZ NPŠ
Genre tisk
Respondent

Výstava ukazuje divokou přírodu a místa, o kterých většina lidí ani netuší, že existují. Jejím hlavním posláním je oslava evropského přírodního bohatství. Projekt Wild Wonders of Europe by měl do roku 2012 postupně procestovat Evropu, Severní Ameriku a Čínu.

Unikátní putovní výstava fotografií Wild Wonders of Europe byla v úterý 22. června 2010 slavnostně zahájena v Praze na Alšově nábřeží u Rudolfina. Praha se tak stala teprve třetím místem v Evropě, kde mohou návštěvníci shlédnout úžasné snímky evropské přírody – premiéra se uskutečnila 27. května 2010 v Haagu, poté pokračovala 4 . června v italském Janově.

Expozici výstavy Wild Wonders of Europe tvoří stovka velkoformátových fotografií zvířat i nejrůznějších přírodních krás. Na projektu se podílelo 69 nejlepších evropských fotografů divoké přírody a vybíralo se z téměř 200 000 fotografií.

Nejblíže k divočině má v Česku příroda na Šumavě. Právě proto výstavu doprovází samostatná expozice Národního parku Šumava – „Šumavská divočina", která tak zahájí víceletý program prezentace přírodních krás České republiky.

„Na Šumavě našli své poslední útočiště někteří živočichové a rostliny, mezi nejcennější součásti šumavské přírody patří například rys nebo tetřev hlušec,“ upřesnil František Krejčí, ředitel Správy NP a CHKO Šumava.

Správa se na výstavě prezentuje 12 panely s velkoformátovými fotografiemi, které jsou doplněny textem v českém a anglickém jazyce – ty návštěvníkům přiblíží mimořádné území, kterým Šumava bezesporu je.

Výstavu mohou návštěvníci Prahy vidět až do 22. srpna 2010, a to 24 hodin denně. Vstup je zdarma.