Balvín: Koncepce pořadu Nedej se nebude měnit

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání


Balvín: Koncepce pořadu Nedej se nebude měnit
Author Soňa Remešová, ČTK
Date 2002-01-09
Source ČTK
Genre tisk
Respondent

,


Praha – Generální ředitel České televize Jiří Balvín nemíní změnit koncepci ekologického pořadu Nedej se ani obměnit tým jeho tvůrců. Na publicistický pořad si řediteli stěžoval ministr životního prostředí Miloš Kužvart. Nedej se je podle něj tendenční a životnímu prostředí přímo škodí.

„Tento pořad je jediný svého druhu a je vždy kontroverzní a vždy bude vyvolávat ohlasy řady extrémních příznivců a extrémních odpůrců,“ řekl dnes Balvín novinářům.

Tvůrci pořadu se podle Balvína vždy snaží, aby dali hlas oběma stranám sporu. Změny v podobě pořadu Balvín nechce. Nezastupitelnou úlohu má Nedej se i podle radního ČT, filozofa a ekologa Erazima Koháka. „Jde nám o vyváženost ČT jako celku, ne každého jednotlivého pořadu,“ řekl ČTK.

Kužvart, kritizující zejména díly pořadu o hospodaření na kůrovcem napadené Šumavě, v dopise Balvínovi napsal, že jeho zkušenosti s Nedej se jsou špatné. Jde podle něj o neprofesionální dílo, které dělá ochraně životního prostředí medvědí službu.

Proti pořadu jsou podle Kužvarta i starostové šumavských obcí. „Nemůžeme přijmout postoj pořadu 'Nedej se!', který se nám lží, intrikami, polopravdami a demagogií snaží vnutit jeho redaktoři a donutit tak vedení národního parku mimo jiné k ukončení ochrany lesa před škůdci,“ uvedli v přiložených dopisech.

Kužvartovu stížnost považuje Kohák za oprávněnou a pochopitelnou, ne však opodstatněnou. „Politici si vždy přejí, aby byly pořady předělány podle jejich přání,“ uzavřel.