Bursík udělal personálnírošádu v Národním parku Šumava

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání


Bursík udělal personálnírošádu v Národním parku Šumava
Author lh
Date 2007-03-30
Source novinky.cz
Genre internet
Respondent

Ministr životního prostředí Martin Bursík (SZ) odvolal z funkce ředitele Národního parku Šumava Aloise Pavlíčka. Nahradil ho dosavadním sefem Státního fondu životního prostředí (SFZP) a bývalým Pavlíčkovým namestkem Frantiskem Krejčím. Pavlicek v šumavském parku zůstává, bude mít na starosti otázky biosfery.

Praha - Rozhodnutí podle Bursíka souvisi se zmenou koncepce lesu a ulohou Národního parku Šumava. Ministr chce, aby vedení parku víc komunikovalo s okolními obcemi a rozvijelo v oblasti tzv. Lehkou turistiku.

Zároveň vyjádřil radost nad tím, že nový ředitel už v NP Šumava působil, takže zůstane zachovana kontinuita. „František Krejčí má zkušenosti s regionálním rozvojem a situaci na Šumavě, kde působil jako náměstek ředitele národního parku, dobre zna. Na pozici ředitele si od něj slibuji intenzivní spolupráci s obcemi při prosazovani důsledne ochrany šumavské přírody,“ uvedl Bursík.

Odvolaneho ředitele si vazi za jeho práci a za to, že dokazal odolat politickým tlakum. „Nadále se bude venovat ochraně šumavské přírody, na starosti bude mít rozvoj Biosfericke rezervace Šumava,“ uvedl Bursík. Do cela SFZP nastoupi odbornik na dotace

Do uvolnene funkce ředitele Státního fondu životního prostředí (SFZP) jmenoval Petra Stepanka (35), který do loňského června řídil Economii Online, kde mimo jiné realizoval projekt eDotace.cz a evropsky portal Euroskop.cz pro úřad vlády CR.

„Petr Stepanek prinasi do Státního fondu životního prostředí zkušenosti s dotacnimi projekty a jeho ukolem bude celý systém dotaci zpřehlednit tak, aby byl pro občany srozumitelnější,“ řekl Bursík.