Duha pořádá exkurzi na Šumavu

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání


Duha pořádá exkurzi na Šumavu
Author Václav Koblenc
Date 2006-08-22
Source Mladá fronta Dnes
Genre tisk
Respondent

Šumava – Čtyřdenní exkurzi do divoké přírody národních parku na obou stranách Šumavy pořádá od čtvrtka Hnutí Duha. Účastníci 8. ročníku Pochodu pro Šumavu uvidí horský smrkový prales, ledovcová jezera, kamenné moře, podmáčené lesy i rašeliniště a budou moci porovnat výsledky péče o přírodu na české a bavorské straně hor.

Trasa čtyřdenního pochodu měří zhruba 90 kilometrů. Začíná se ve čtvrtek v Nové Péči a konci v neděli 29. srpna v bavorském Finsterau.

Celou dobu budou účastníky doprovázet odborní průvodci. Přihlášky lze najít na internetové adrese www.hnutiduha.cz/aktivity/lesy/pochod

Organizátoři doporučují, aby lidé přijeli už ve středu do kempu v Nové Péči.

Péče o divokou přírodu

„Chceme, aby se lidé mohli sami přesvědčit o přínosech péče o divokou přírodu ve skutečném národním parku. Uvidí české holiny, německé lesy obnovující se po napadení kůrovcem i některé nejkrásnější částí Šumavy,“ uvedl za Hnutí Duha Jaromír Bláha.

Podle něj je fascinující sledovat, jak se u lidí úlek z děsivého prvního pohledu na uschlé stromy v dálce mění v úžas nad bohatstvím nové vznikajícího lesa plného života. „Na vykácených holinách nic takového vidět není. Proto obnovující se prales na německé straně přitahuje tolik turistů,“ míní Bláha.

Kazdy den ujdou účastníci kolem 25 kilometrů. Ve čtvrtek se dostanou přes Plesně jezero a Trojmezenský prales do Nového Údolí, vlakem pak do Horní Vltavice.

Z Modravy přes Prameny Vltavy je dovede trasa v pátek do kempu ve Finsterau, v sobotu je čeká Teufelsloch – Ďáblova soutěska či Luzný. Na Roklanské jezero a stezku lesních prožitku se vypráví v neděli.

S sebou je třeba vzít jídlo, spací pytel, stan a osobní doklad. Poplatek činí 500 korun, že kterých se hradí ubytování v kempech a doprava.