Golfové hřiště v Železné Rudě má souhlas, když nebude pro „zbohatlíky“

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání


Golfové hřiště v Železné Rudě má souhlas, když nebude pro „zbohatlíky“
Author idnes.cz
Date 2009-06-04
Source idnes.cz
Genre internet
Respondent

Šumavské cestovní kanceláře, nabízející golf k pobytovým dovoleným i balíčkům s aktivně stráveným časem, směřují klienty do areálu Oberzwieselau nedaleko německého Zwieselu. Není to daleko od Železné Rudy, ale pravděpodobně se blíží doba, kdy vznikne osmnáctijamkové hřiště i tady.

Zastupitelstvo města na hranicích, známého dosud hlavně lyžařským areálem na Špičáku, by mělo 10. června schválit změnu územního plánu, pak může stavba začít. „Když se podívám na sousední Německo, kde jsou daleko menší golfová hřiště stroze vybavená a fungují, lze očekávat, že by naše daleko kvalitnější hřiště přivábilo více návštěvníků,“ řekl ČTK starosta Michal Šnebergr. Projekt s náklady v desítkách milionů korun počítá s omezenými zásahy do přírody, prošel schvalovacím řízením u Lesů České republiky i Chráněné krajinné oblasti Šumava. O rozpočtu pro stodvacetihektarový areál radnice údajně jedná se dvěma firmami se zahraniční účastí se sídlem v Česku. Dosud se hovořilo o tom, že resort postaví firma Global Golf Holding.

Přestože podmínkou je minimální výstavba, nalevo od silnici, vedoucí do Německa, by měl spolu s tradičním zázemím golfového klubu vyrůst také hotel. Původní investor by podle dřívějších informací zrekonstruoval i zchátralý bazén v Bavorské Rudě. Golf by tak mohl pomoci dalšímu regionu, počítanému mezi chudé. Od loňska v něm výrazně roste nezaměstnanost. Postoj obyvatel vůči projektu není zdaleka tak odmítavý jako například kolem Prahy. Klatovský deník citoval jednoho z usedlíků: „Pokud nebude hřiště cenově dostupné jen zbohatlíkům, proč ne. Každá letní aktivita na Železnorudsku je plus. Jinak tady totiž není vůbec nic.“