Informační tabule v NP Šumava projdou renovací

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání


Informační tabule v NP Šumava projdou renovací
Author Jana Zvettlerová
Date 2010-06-24
Source TZ NPŠ
Genre tisk
Respondent

Hlavním důvodem obměny informační infrastruktury je především zlepšení informovanosti návštěvníků a sjednocení vzhledu a kvality informačních prvků v NP Šumava.

V následujících čtyřech letech projde veškerá venkovní informační infrastruktura na území Národního parku – dřevěné gravírované a plastové informační tabule, tzv. kapličky, označující hranice národního parku, prvních a druhých zón a rozcestníky – plošnou obměnou. Současné tmavě hnědé stojany a sloupky rozcestníků budou postupně nahrazeny masivnějšími, které budou vyrobeny ze smrkového hranolu a soustružené kulatiny v přírodní barvě. Většina nových stojanů bude osazena již osvědčenými gravírovanými deskami s aktualizovanými údaji. Tam, kde bude potřeba informace doplnit barevnými fotografiemi nebo mapami, bude použita technologie plnobarevného tisku na PVC desky.

Obměnou projde celkem 216 kusů velkých informačních stojanů, 45 stojanů k projektu Zaparkuj a jdi dál, 31 dvoukřídlých stojanů v okrajových obcích, 23 vstupních panelů, 300 sloupků I. zón a 200 rozcestníků. V rámci projektu Bezpečná Šumava pak přibude 300 kusů sloupků se štítky označujícími „traumatologické body".

K této plošné obnově dochází především díky finanční podpoře z Operačního programu životní prostředí – Program pro vodu vzduch a přírodu, ze kterého bude Správa NP a CHKO Šumava na modernizaci značení čerpat více jak 7 mil. korun.

„Nyní uskutečněná výběrová řízení na dodávky potřebného materiálu celý projekt odstartovala a návštěvníci NP Šumava mohou vidět první stojany v novém designu na parkovištích projektu Zaparkuj a jdi dál, nebo v blízkosti Chalupské, Jezerní a Tříjezerní slati,“ upřesnil vedoucí projektu David Poláček.