Kampaň proti parku nepodporují ani hejtmanovi voliči

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání


Kampaň proti parku nepodporují ani hejtmanovi voliči
Author Jaromír Bláha
Date 2008-10-03
Source TZ Hnutí Duha
Genre internet
Respondent

Praha (Hnutí DUHA) – Ministerstvo životního prostředí dnes představilo reprezentativní průzkum veřejného mínění v Jihočeském kraji, podle kterého místní lidé drtivou většinou podporují národní park na Šumavě 1 . Rovněž pokud by si museli vybrat mezi ochranou přírody a rozvojovými projekty, jednoznačně volí první. Platí to i pro zhruba tři čtvrtiny voličů ODS.

Mírně většinovou podporu mezi Jihočechy má rovněž ponechání částí národního parku divoké přírodě, i pokud v některých místech starší stromy uschnou vlivem kůrovce. Jedinou výjimku tvoří voliči KSČM a lidé s nižším vzděláním.

Jaromír Bláha, vedoucí programu Lesy v Hnutí DUHA, řekl: „Jihočeši jsou na svůj národní park pyšní a chtějí důslednou ochranu šumavské přírody. Průzkum ukazuje, jaký dojem si lidé v kraji z debaty o Šumavě odnášejí. Snad jenom jedna věc je politicky scestnější než bojovat proti národnímu parku – dělat to měsíc před volbami. Politici si musí vybrat. Buď vezmou veřejné mínění na vědomí, nebo si budou vymýšlet krkolomné argumenty, že si jejich voliči myslí něco jiného, než si myslí. Sladké sny.“