Krádeže dřeva

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání


Krádeže dřeva
Author Terezie Kašparovská, Jiří Chum
Date 2007-06-16
Source TV Prima
Genre televize
Respondent Radek Drahný, Ladislav Půlpán, Radovan Holub

1. zprávy

Moderátor

Drzost, která nezná mezi. Tak mluví správci lesu o tom, ceho jsou schopni zlodeji dřeva. Po lednovém orkánu Kyrill zůstala spoust, kterou dřevorubci likviduji dodnes. A právě toho zlodeji vyuzivaji. Všude je spousta dřeva. Na jeho odvoz si klidne najimaji i nakladni auta. škody jdou třeba ve východních Čechách do statisícu korun.

Autor

Kradeze vanočních stromku, o kterých vas každý rok informujeme, byly zřejmě jen generalkou na to, co se vlesich deje teď.

Autor

V lednu se nad Českém rozpoutalo hotove peklo. Orkán nejvíce poškodil hraniční lesy, tedy Krkonose, Orlicke hory a Šumavu. Lesníci mluví o katastrofe století. Práce na její likvidaci trvaji dodnes. Právě velké množství vytěženého dřeva sminimální identifikaci začali zlodeji zneuzivat. Některým nestaci už jen dvoukolak. Zacali krast dřevo ve velkem.

Radek Drahny, mluvčí Krkonosského národního parku: Minuly týden máme evidovanu kradez, která byla na objem 18 kubíků, což odpovídá zhruba jednomu nakladnimu automobilu.

Ladislav Pulpan, vedoucí odboru lesního hospodářství, Lesy ČR:

Je vidět, že část hmoty je ze skladky odvezena.

Neuveden:

Tam už je potřeba větší těžkou lesnickou techniku.

Autor

Je až zarazejici, že jsou tyto velké kradeze domenou severovýchodních Čech. Na Šumavě se prý spodobným problémem nesetkali.

Radovan Holub, mluvčí NP Šumava:

Objevily se pripady, že prijelo osobni auto ke skladce dřeva a pár kulanu nalozilo.

Autor

Otazkou ale zůstává, jestli se zlodejum podaří ukradene dřevo alespoň trochu slusne prodat. Některé české pily napor po orkánu Kyrill prestávají zVládat.