Otevíráme novou odstavnou plochu pro automobily poblíž Březníku u Dobré Vody

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání


Otevíráme novou odstavnou plochu pro automobily poblíž Březníku u Dobré Vody
Author Jana Zvettlerová
Date 2010-08-27
Source TZ NPŠ
Genre tisk
Respondent

V rámci projektu „Zaparkuj a jdi dál“ otevíráme další odstavnou plochu pro automobily u chaty Rovina. Hosté NP Šumava se z tohoto místa budou moci vydat na výlety po okolí.

Projekt „Zaparkuj a jdi dál“ zvyšuje počet stávajících záchytných parkovišť na území Národního parku Šumava. Poblíž Březníku u Dobré Vody realizovala Správa NP a CHKO Šumava stavbu další nové odstavné plochy, jejíž kapacita je cca 10 osobních aut. Tato parkovací plocha tvoří alternativu k podobnému parkovišti na Dobré Vodě, část výletních tras mají stejnou. Okruhy, po kterých se mohou hosté NP Šumava vydat, jsou Zaniklá osada Pustina, vyhlídka z Březníku a okruh Karlov.

Nové parkoviště u chaty Rovina bude v nejbližší době zapsáno v informační brožuře s názvem projektu. Hosté NP Šumava si mohou tuto brožuru zdarma vyzvednout v Informačních střediscích Správy, v infocentrech obcí nebo penzionech v okolí. Brožura návštěvníky zavede na všechna parkoviště pomocí GPS souřadnic – nová odstavná plocha Rovina má souřadnice:13°25'16.053"E, 49°9'25.742"N.

Parkoviště je, stejně jako je tomu u již používaných 18 ploch, vymezeno vůči okolí hrazením z kulatiny a je vybaveno informační tabulí s mapou. Pomocí této mapy se návštěvníci například dozví, kam se mohou vydat v okolí na výlety, nebo kde je nejbližší informační středisko.

Turisté také mohou využít možnosti ubytování i občerstvení v blízké chatě Rovina.