Park zrušil místo mluvčímu, který měl odlišné názory

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání


Park zrušil místo mluvčímu, který měl odlišné názory
Author Milan Kilián
Date 2008-10-03
Source Klatovský deník
Genre tisk
Respondent

Důvodem je reorganizace, nikoli spory, tvrdí ředitel NP Šumava František Krejčí

Šumava / Po čtyřech a půl letech skončil ve funkci tiskového mluvčího Národního parku Šumava Radovan Holub. Oficiálním důvodem je reorganizace, svoji roli však zřejmě sehrálo i to, že mluvčí chtěl národní park více zpřístupnit turistům než jeho vedení.

„Oficiálním důvodem mého odchodu z parku je reorganizace společnosti, sám ředitel Krejčí mi však řekl, že důvodem je to, že mám jiné názory, co se týká turistického otevření Šumavy. Já totiž zastávám názor, že by u nás měl být srovnatelný turistický management, jako je v bavorském parku. Co se týká bezzásahových území, tak národní park musí zůstat národním parkem, vždyť to není hospodářský les, ale vše musí být projednáno s regionem, tedy starosty, hejtmany a podobně,“ našel hlavní třecí plochy Holub.

Ten přesto tvrdí, že neodchází ve zlém. „Já se národnímu parku nechci mstít, jen bych byl rád, kdyby se některé věci říkaly na rovinu,“ uvedl dnes už bývalý mluvčí a dodal, že ho nejvíce mrzí to, že se o tom, že bude muset odejít, dozvěděl nejprve od některých šumavských starostů a až poté oficiálně od nadřízených. „Nevím, jak se to mohl dozvědět takhle brzy. Ale je třeba obnovit korporátní vztahy v národním parku. To znamená, že když se nějaká věc nemá dostat ven, tak se ven nedostane,“ okomentoval to ředitel šumavského národního parku František Krejčí. Ten tvrdí, že Holub neodešel kvůli sporům s vedením, ale skutečně jen kvůli tomu, že byla v rámci reorganizace zrušena funkce tiskového mluvčího. „Namísto tiskového mluvčího máme oddělení marketingu a PR, měla by tak být výrazně rozšířena komunikace s veřejností,“ uvedl Krejčí.

„Na Šumavu přesto nezanevřu, věnovat se jí chci i nadále,“ řekl bez bližšího upřesnění Holub.