Programy pro veřejnost; léto 2010

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání


Programy pro veřejnost; léto 2010
Author Jana Zvettlerová
Date 2010-06-17
Source TZ NPŠ
Genre tisk
Respondent

Správa NP a CHKO Šumava připravila pro své návštěvníky na léto 2010 bohatou nabídku programů pro veřejnost. Jejich celkový počet čítá rekordních 259 akcí – oproti loňské sezóně tak mohou turisté navštívit o 31 akcí více.

Programy z větší části připravuje Správa NP a CHKO Šumava ve svých Informačních střediscích nebo v přírodě, a to od května až do listopadu. Jsou to např. akce Jarní gruntování, vycházky za ptactvem a bobry, za šumavskými květinami, za ptačím zpěvem, praktické ukázky rýžování zlata a povídání o historii jeho dolování, sázení stromků a další. Jiné programy mají dlouhodobý charakter, tzn. že jsou pro návštěvníky připraveny po celou sezónu nebo celoročně – zde je však nutné předchozí objednání.

Některé akce pořádají i obce, které leží v NP Šumava – z nabídky např. Za historií Schwarzenberského kanálu, Výstup na Antýgl, Okolím Modravy po stopách historie a další. Nedílnou součástí nabídky jsou i programy například Městského kulturního střediska Vimperk – jedná se o koncerty, výstavy, semináře, divadelní představení apod., nebo výlety do přírody, které pořádá NP Bavorský les – pro zájemce je zajištěno tlumočení, i zde je však nutné se předem objednat.

Celá nabídka programů pro veřejnost a více informací, včetně rezervačního systému, je návštěvníkům k dispozici na stránkách www.npsumava.cz, dále pak v podobě brožurky, kterou si mohou návštěvníci vyzvednout bezplatně v našich informačních střediscích.

Jana Zvettlerová

tisková referentka

Správa NP a CHKO Šumava