Ptačí budky poputují do lesů v okolí Prachatic

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání


Ptačí budky poputují do lesů v okolí Prachatic
Author Tomáš Přibyl
Date 2008-05-03
Source prachatickonews.cz
Genre internet
Respondent

Prachatice – Lesy v okolí Prachatic obohatí ptačí budky ze soutěže, kterou vyhlásilo a v tomto týdnu vyhodnotilo Sdružení Dřípatka. Budky vyráběly děti ze školních zařízení v Prachaticích.

Sdružení Dřípatka soutěž o nejlépe vyrobenou ptačí budku vyhlásilo v únoru. Podobnou soutěž vyhlásila i radnice, ale v té šlo o krásu budek, zatímco v případě soutěže Dřípatky bylo podstatou, jak dobře je budka vyrobená.

Děti měly možnost na internetu si najít metodické pokyny pro výrobu budek a soutěže se nakonec zúčastnily děti ze všech prachatických škol.

„Všechny vyrobené budky budou v rámci společného projektu Sdružení Dřípatka a Městských lesů Prachatice „Biologická ochrana lesa“ vyvěšeny do lesních porostů v okolí Prachatic,“ uvedl Pavel Řezník ze Sdružení Dřípatka.

V tomto týdnu Sdružení Dřípatka a prachatické městské lesy ocenily výrobce nejlépe vyrobených budek a děti si také mohly od Bohuslava Nauše, předsedy poroty a autora metodických pokynů na výrobu, poslechnout co se jim při výrobě povedlo i nepovedlo nebo kde dělaly chyby.