Putovní výstava Šumava bude slavnostně zahájena ve Veselí nad Lužnicí

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání


Putovní výstava Šumava bude slavnostně zahájena ve Veselí nad Lužnicí
Author Jana Zvettlerová
Date 2010-03-26
Source TZ NPŠ
Genre tisk
Respondent

Nejen studenti Střední odborné školy pro ochranu a tvorbu životního prostředí z Veselí nad Lužnicí, ale i veřejnost, budou mít příležitost shlédnout v prostorách této střední školy putovní výstavu s názvem Šumava. Ta bude slavnostně uvedena v pondělí 29.3. 2010 v 17.00 hodin v Blatském sídlišti č. 600/I.

Příchozí prostřednictvím výstavy poznají hlavní směry dalšího vývoje NP Šumava, ale také například zjistí, jaké jsou možnosti čerpání peněz z Evropských fondů. Výstava chce ukázat veřejnosti, že Šumavu není třeba zachraňovat, že Šumava žije.

„Výstavu chápeme jako pokračování spolupráce se Správou NP a CHKO Šumava. Studenty zajímá současná problematika v NP, zajímají je ekosystémy, vývoj okolo kůrovce a jaké jsou nové postupy práce. Tato témata jsou také součástí maturit,“ řekl Ing. Ladislav Honsa, ředitel Střední odborné školy pro ochranu a tvorbu životního prostředí.

Většina panelů výstavy je věnována lesům – návštěvníci budou moci shlédnout velkoplošné barevné fotografie a expozice je doplněna 3D modelem. Veřejnost může výstavu vidět ve dnech pondělí až pátek od 8.00 do 16.00 hodin, a to do konce dubna.