Sjezdovka z Libína: krach kvůli prodeji pozemků

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání


Sjezdovka z Libína: krach kvůli prodeji pozemků
Author Václav Janouš
Date 2007-12-01
Source Mladá fronta Dnes
Genre tisk
Respondent

Prachatice - Lyžařský areál za stovky milionu korun na kopci Libin nad Prachaticemi nebude. Projekt prachaticke radnice definitivne zkrachoval na vykupu pozemku, po kterých se měli prohanet lyžaři. Lidé totiž odmitli pozemky prodat. Radnice nabizela za metr čtvereční 80 korun. Majitele chtěli od tři set do pěti set korun. Zastupitele nyní vymysleji nove varianty, jak sjezdovku na Libine postavit. Nabizeji se dvě varianty

Nyni mají zastupitele na vyber dvě varianty. Oprasit stare plany, kdy by sjezdovka zacinala o něco nize, a nebo vymyslet zcela novou trasu. Zvazujeme, zda uvazovat o jiné variante, kdy by sjezdovka zacinala na druhém vrcholu kopce, viditelnem při prijezdu do Prachatic od Starých Prachatic, zminil jednu z variant místostarosta města Martin Maly. Kdyby radnice chtela sjezdovku stavět podle tohoto projektu až k mistu zvaném U rybnicku, musí pocitat, že by ale stavba byla mnohem dražší - sjezdovka by totiž křížovala silnici z Prachatic přes Libinské Sedlo do Volar.

Vyhodou by naopak bylo, že veškeré pozemky, na nichž by sjezdovka vznikla, patří radnici a rybnicek by mohl být zasobarnou vody pro umělé zasnezovani. Muselo by se ale vykacet více stromu než při původní variante, konstatoval místostarosta Maly.

Na kopci už menší sjezdovka je. Provozuje ji sdružení, které stavi novou drevenou dolni stanici vleku. Protože je ale sjezdovka dlouhá pouhych 170 metru, vyuzivaji ji dnes hlavně rodiny s detmi. Když se projekt velkeho areálu zastavil, chceme sjezdovku ještě rozšířit, řekl před časem Vladimír Senkyr ze sdružení provozujícího sjezdovku.