Správa Národního parku Šumava chystá změny

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání


Správa Národního parku Šumava chystá změny
Author Mirka Nezvalová
Date 2006-09-05
Source ČRo
Genre rozhlas
Respondent Alois Pavlíčko

Mirka Nezvalová, moderátorka

Správa Národního parku Šumava chystá organizační změny. Vedení parku odmítá ale informace o výpovědích pro sto padesát lidí. Rušení některých lesních správ a sloučení odboru však připravuje. Neklid u jednoho z největších zaměstnavatelů v regionu vyvolaly informace o tom, že vedení správy Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava sídlící ve Vimperku chystá pro své zaměstnance sto padesát výpovědi. Ředitel správy parku Alois Pavlíčko je označil za fámy.

Alois Pavlíčko, ředitel správy Národního parku Šumava

Že se nezakládá na pravdě, že by tady bylo nějakých sto padesát výpovědi, ale jedná se o sloučení dvou odboru s novou náplní práce. Může se to týkat maximálně patnácti lidí a počítám s tím, že využiju také odchodu do starobního důchodu. Organizační změny jsou vedeny množstvím nepodložených fám. Pokud bysme se podívali do srovnatelného národního parku, jako jsou třeba Krkonoše, tak tam jednotné velení, které se Týká lesníků a strážní služby funguje už řadu let a nikdo s tím nemá problémy.

Mirka Nezvalová, moderátorka

Organizační změny ředitel Pavlíčko obhajuje snahou o zjednodušení řízení a ekonomickými úsporami, které podle něj dosáhnou v nejbližší době pětadvaceti miliónů korun. Ředitel Pavlíčko rovněž potvrdil možnost zrušení pěti lesních správ, například té ve Strážném. Novinky, které začnou platit nejdříve od října, přinesou i konec hajných na Šumavě. Ti totiž dostanou další úkoly a správa jejich funkce přejmenuje.

Alois Pavlíčko, ředitel správy Národního parku Šumava

Budou se jmenovat správce okrsku lesních ekosystémů. A já po svém nástupu jsem prohlásil, že práce je tady dost, akorát ji budeme muset rozšiřovat. Já jdu tím směrem, že rozšiřují pole působnosti, takže i naší noví hajní se už tak sice nebudou jmenovat, ale budou třeba ještě monitorovat a budou sledovat třeba dodržování zákona. To znamená nejenom sledovat těžbu dřeva nebo případně pestarinu, ale i ty další funkce.