Správa parku začala vydávat vlastní noviny

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání


Správa parku začala vydávat vlastní noviny
Author Tomáš Přibyl
Date 2007-12-11
Source prachatickonews.cz
Genre internet
Respondent

Šumava - Správa šumavského národního parku začala vydávat své noviny. První číslo občasníku, který se jmenuje Nová Šumava, dostali obyvatelé šumavského regionu do schránek v minulých dnech zdarma.

Občasník Správy Národního parku a CHKO Šumava by měl podle představ správy vycházet zhruba pětkrát až šestkrát ročně. Proč správa začala noviny vydávat? „Důvod je informovat šumavský region o dění na Správě NP a CHKO Šumava, zejména o aktuálních událostech. O věČech, které nejsou příliš známé ani mediálizované,“ uvedl pro PrachatickoNews mluvčí správy parku Radovan Holub.

Noviny vychází v nákladu třiceti tisíc výtisků a dostanou se do zhruba dvaceti tisíc schránek. Kolik vydávání novin bude stát není jasné. „Nejsem oprávněn odpovědět,“ odpověděl na otázku o nákladech Radovan Holub.

Noviny vychází na křídově bílém papíru. „Tento papír je levnější než ten recyklovaný,“ řekl Radovan Holub.

K otázce na uplatnění i jiných názorů, než má správa parku, Radovan Holub uvedl: „V prvním čísle jsou články z návštěvy premiéra Mirka Topolánka, Pracovní skupina k rozvoji Železnorudska a Bike park bude! V těchto článcích jsou obsaženy názory či motivy, kde jsou jiné názory než má správa parku.“