Stožec chce novou stezku pro in-line bruslaře

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání


Stožec chce novou stezku pro in-line bruslaře
Author Tomáš Přibyl
Date 2009-12-02
Source prachatickonews.cz
Genre internet
Respondent

Stožec –Radnice ve Stožci chce vybudovat novou stezku pro in-line bruslaře. Měla by vést z Černého Kříže přes Dobrou do Stožce. Navázala by tak na známou a velmi oblíbenou Vltavskou stezku, po které jezdí bruslaři a cyklisté z Nové Pec do Stožce a zpět. U Stožce by tak vznikl několikakilometrový okruh. Zatím není úplně jasné, jak se k plánu postaví správa parku.

Vltavská stezka vede nyní z Nové Pece do Stožce přes Černý Kříž. Plán stožecké radnice počítá s tím, že by v Černém Kříži vznikla „odbočka“ vedoucí přes Dobrou do Stožce. „Obec Stožec má připraven záměr a v rámci mikroregionu Lipensko je zpracována studie letní cyklo a in-lineové turistiky, kde je i trasa výše popsaná,“ uvedla starostka Stožce Zdeňka Lelková.

Záměr je tedy na úplném počátku. Neznámou je v plánech Stožce zatím stanovisko správy šumavského národního parku. „Zatím této snaze Správa NP a CHKO Šumava dávala červenou, i písemně ve stanovisku k územní studii, kterou nechává zpracovat Jihočeský kraj jako dokument pro územní plánování,“ vysvětlila Zdeňka Lelková. Naše redakce dostala od správy vyjádření, které vyznívá pozitivněji. „NP Šumava se hodlá zaměřit i na příznivce in-line bruslení. Cesta Stožec –Nová Pec je v současnosti výrazně využívaná. Jednáme s obcí Stožec o možném rozšíření in-linové dráhy v okolí Stožce,“ uvedla mluvčí správy Jana Zvettlerová.