Výstavu o Šumavě vidělo téměř 70 tisíc lidí

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání


Výstavu o Šumavě vidělo téměř 70 tisíc lidí
Author ČTK
Date 2009-11-03
Source Mladá fronta Dnes
Genre tisk
Respondent

České Budějovice –V Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích skončila dosud nejúspěšnější výstava –Šumava Karla Klostermanna. Její část se nyní stěhuje do Rakouska. Od konce loňského září ji navštívilo 65 247 lidí, dalších pět tisíc přišlo podle ředitele muzea Pavla Šafra na doprovodné akce. Díky podpoře Evropské unie nemuseli návštěvníci platit vstupné. „Výstava se povedla a nastavila pro budoucí expozice laťku hodně vysoko. Lidé mají rádi příběh, který prožijí, když tou výstavou procházejí. Ukázalo se, že Šumava leží na srdci snad každému Čechovi,“ uvedl ředitel.

Lidé z Česka, Rakouska i Německa ocenili hlavně historické filmy o dřevařích, o pálení milířů či o hamrech. Výstava byla dosud největší expozicí na jihu Čech. Podle Šafra byla mimořádná i netradičním uspořádáním. Návštěvník totiž při ní jakoby putoval krajinou. Výstava ukázala téměř 1 000 exponátů a zabírala plochu 1 200 metrů čtverečních, tedy celé jedno patro a část přízemí.

„Byla zatím největším přeshraničním projektem svého druhu, v němž spojily síly Jihočeský kraj a Horní Rakousy. Náklady na celý projekt dosáhly téměř 12 milionů korun,“ upřesnil ředitel muzea.