V NP Šumava připravujeme letní Mezinárodní dětský tábor čtyř přeskraničních národních parků

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání


V NP Šumava připravujeme letní Mezinárodní dětský tábor čtyř přeskraničních národních parků
Author Jana Zvettlerová
Date 2010-06-18
Source TZ NPŠ
Genre tisk
Respondent

Správa NP a CHKO Šumava pořádá Mezinárodní tábor čtyř přeshraničních národních parků v termínu 31.7.–7.8. 2010 na Horské Kvildě.

Tábor, který je podpořený z projektu SFŽP, je určen dětem ve věku 12–17 let, které by rády poznaly a prozkoumaly přírodu NP Šumava a užily si mnoho zábavy s kamarády z Národních parků Bavorský les, České Švýcarsko a Saské Švýcarsko. Ubytování a stravování je zajištěno na chatě NIDM Hamerka, kde je dostatečné zázemí pro řadu aktivit i při nepříznivém počasí.

„Program je zaměřen na poznávání Šumavské přírody. Děti čeká několik terénních exkurzí a výletů, kde budou vedle odborného doprovodu připraveny různé aktivity zaměřené na prozkoumávání přírody, a kde se děti hravou formou dozví řadu zajímavostí ze života nejen šumavské přírody. Budou si také moci vyzkoušet měření a zpracování dat pomocí technických přístrojů jako jsou např. pH, vzdušná vlhkost, teplota vzduchu, vody i půdy a jiné,“ uvedla hlavní vedoucí tohoto tábora Martina Volfová.

Vedle poznávání přírody se děti mohou těšit na řadu her a soutěží i tvořivé dílny, kde si budou moci vyzkoušet zajímavé rukodělné techniky – vyrobí si drobné dárky jako např. Šumavské perly, pískové obrázky, drátkovaný šperk, malování na textil aj.

„V rámci tábora si děti vedle běžné konverzace se zahraničními kamarády rozšíří i svojí slovní zásobu hravou formou během jazykových koutků a her. Setkají se s odborníky Správy NP a CHKO Šumava např. se strážci NP Šumava nebo s odborníky z oddělení výzkumu a ochrany přírody. Společně s nimi se vydají do řady zajímavých míst, kde lépe pochopí význam tohoto chráněného území,“ řekla Martina Volfová.

Ještě máme několik volných míst, a proto zveme všechny zájemce, kteří mají rádi pohyb, přírodu a chtějí poznat nové kamarády, aby s námi vyrazili na zajímavý týden na Šumavě, kde nás na závěr čeká i trochu sportovního adrenalinu v Lanovém centru na Zadově.