V létě budou sjezdovky brousit jezdci na kolech

Z sumava-corpus
Přejít na: navigace, hledání


V létě budou sjezdovky brousit jezdci na kolech
Author Karel Hrdina
Date 2008-07-31
Source Mladá fronta Dnes
Genre tisk
Respondent

Lipno nad Vltavou – Jak využít sjezdovky přes letní sezonu? Řada areálů na nich staví tratě s překážkami, ve kterých se prohánějí cyklisté na horských kolech. Dvě budou i ve Skiareálu Lipno. „Pomocí bikeparků se snažíme prodloužit sezonu, aby středisko fungovalo i na jaře, v létě a na podzim,“ uvedl ředitel Lipno servisu Luboš Krejza.

Na kterých sjezdovkách dráhy vyrostou? Jedna pro rodiny s dětmi vyroste na Jezerní sjezdovce. Nebude náročná, půjde o to, aby ji sjel každý. Druhá bude ve snowparku, kde už jsou vybudované překážky pro snowboardisty. Tam se vyřádí ti, kteří mají rádi adrenalinovou jízdu. Na této trati budeme i pořádat závody.

Ve snowparku jsou hlavně vysoké skoky z navezené země. Cyklisté mají rádi i menší překážky a různé klopené zatáčky.

Ty nebudou chybět, ale budou dřevěné přenosné. Na léto je tam umístíme a na zimu odstraníme.

Budou cyklisté využívat lanovky?

Samozřejmě, dvě jsou připravené na provoz cyklistů. Lanovka od parkoviště bude přes léto vozit pěší turisty, bikery, kteří pojedou do našich parků, i kolaře, co využívají stezky po hřebenech.

Skiareál Lipno

Zimní středisko se rozkládá u Lipenské přehrady na svazích Kramolína a Slupečného vrchu v nadmořské výšce od 709 do 899 metrů. Lyžaři zde mohou využívat sedm lehkých a středně těžkých sjezdových tratí o celkové délce 7,1 kilometru. Sloužit jim budou tři čtyřsedačkové lanovky, tři pohyblivé koberce a dva dětské vleky. Celková přepravní kapacita je 11 400 lidí za hodinu. U nástupní stanice Jezerní lanovky je široké zázemí pro lyžaře – bezplatné parkoviště pro 450 aut a 20 autobusů, restaurace pro 210 lidí, ubytování, lyžařská škola, půjčovna a úschovna lyžařského vybavení, skiservis i supermarket. Pro běžkaře je připraveno 34 kilometrů upravených stop.